Birikimlerinizi borsada artırmanın birçok yönteminden biri de VİOP’ta yatırım yapmaktan geçiyor. VİOP’ta yatırım yapan yatırımcıları bu piyasaya çeken kaldıraç sisteminden faydalanarak çift yönlü yatırım imkanı ve diğer avantajlar sizin de VİOP’ta yatırıma başlamanız da etken olabilir. Peki, VİOP’ta yatırım nasıl yapılır ve maliyetleri nelerdir?

VİOP’ta yatırım yapmak vadeli ve türev piyasalarda işlem tecrübesi olmayan yatırımcılar için birçok soruyu beraberinde getirebilir. Özellikle de VİOP’un avantajlı piyasa özellikleri çerçevesinde kaldıraç sistemi, çift yönlü yatırım imkanı, vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerinin teknik özellikleri, teminatların nemalandırılması, düşük maliyetli işlem imkanı gibi özellikler hem cazip hem de karmaşık gelebilir.  Fakat VİOP’ta yatırım yapmak çok kolay bir o kadar da basittir. Hele de ücretsiz VİOP eğitimleri ve VİOP deneme hesabı hizmetlerinin deneyimlenmesi ile. Tabi GCM VİOP’un üstün müşteri memnuniyeti odaklı çalışan müşteri temsilcileri de yatırımcının daha bilinçli işlem yapması ve karlı yatırım stratejileri üretebilmesi amacını taşır.

VİOP’ta yatırım yapmak ve yatırım maliyetleri birçok piyasa ile karşılaştırıldığında yatırımcının sermaye piyasalarından faydalanması amacıyla kurgulanmıştır. Dolayısıyla VİOP’ta yatırım yapmak kolaydır ve yatırım maliyetleri işlem komisyonları ile sınırlıdır.

VİOP’ta nasıl yatırım yapılır konusunu biraz açalım isterseniz sonra işlem maliyetleri üzerinde duralım.

VİOP’ta yani Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında yatırım yapmak için öncelikle VİOP müşteri hesabınızın olması gerekir. VİOP’ta diğer borsalarda olduğu gibi bu piyasada da direkt işlem yapmak mümkün değildir. VİOP işlemlerine aracılık yetkisi olan aracı kurumda VİOP müşteri hesabı açarak müşteri numarası ve şifresi edinmeniz gerekmektedir. Daha sonra hesap açtığınız aracı kurumun web adresi üzerinden müşteri bilgilerinizi ve şifrenizi girerek VİOP işlem platformuna erişim sağlayabilirsiniz. Sektörün ödüllü ve lider kurumlarında geniş yetkili aracı kurum GCM VİOP dünya standartlarında yeni nesil teknolojik alt yapı, güçlü mali yapı ve profesyonel uzman kadrosu ile yatırımcının VİOP piyasasındaki önemli partnerleri arasındadır.

VİOP’ta bilinçli yatırım yapmak için VİOP deneme hesapta ücretsiz olarak pratik yapabilir ve ücretsiz olarak VİOP eğitimlerine katılabilirsiniz. Sektör profesyonelleri tarafından hazırlanan piyasa analiz ve raporları ile güncel kalarak daha başarılı yatırım stratejileri geliştirebilirsiniz. Diğer taraftan borsada yatırım deneyiminiz var ve hangi enstrümanda yatırım yapacağınızı biliyorsanız VİOP işlem platformundan yatırım yapacağınız enstrümanı, emir tipini işlem miktarını ve alım/satım emrinizi vererek VİOP hesap açımının ardından hemen VİOP’ta yatırıma başlayabilirsiniz.

VİOP’ta işlem maliyetleri komisyon ile sınırlıdır

VİOP’ta yatırım yaparken işlem maliyetleri aracı kurumdan aracı kuruma farklılık göstermektedir. Alım ve satım işlemlerinden ayrı ayrı kesilen komisyon oranları ortalama onbinde beş gibi olabildiği gibi bazı kurumlarda bu oranlar çok daha yukarı çıkabilmektedir. VİOP’ta yatırım maliyetlerinin düşük olması önemlidir. Çünkü VİOP yatırım maliyetleri karlılığınızı artıran veya azaltan bir giderdir.

VİOP komisyon maliyetlerini yönetebilirsiniz!

VİOP’ta daha düşük maliyetler ile yatırım nasıl yapılır konusunda daha fazla bilgi almak için GCM VİOP ile iletişime geçebilir ya da www.gcmforex.com/viop/ adresini ziyaret edebilirsiniz.